Comments by "Олександр Шацький" (@user_97_Engineer) on "Киев (1977)" video.
-
9
-
3
-
3
-
3
-
@lamabetman3120 Я мешкаю саме в цій країні і все бачу. І я порівнюю з тим, що бачив раніше. Я був в Одесі в 2019 році. Я реально в захопленні від цього міста. Екскурсовод казала, що багато зиін на краще відбулись саме за Пороха, і зауважила, що вона не є прихильницею Пороха. Розповіла за яких нових умов почались зміни в Одесі в кращий бік. Я бачу як збережена історична частина міста, і бачив, що роботи там ще вистачає. Але ж такі новини чую і з Харкова, Полтави, Чернігова, Маріуполя, Дніпра, Вінниці, Житомира. Я часто буваю у Білій Церкві і бачу як місто з року в рік стає краще. Місто не стало ідеальним , але не помічати зміни на краще вже буде дурним тоном як на мене. Я в 90і не чекав змін на краще в Україні, багато хто сумував за часами СРСР. Тепер все інакше. Люди інші, економіка працює, міста змінюються.
Стосовно пандемії, то це той випадок, коли все суспільство має бути відповідальним. Через невелику кількість "ковід-деседентів" маємо проблеми, особливо вразливі категорії людей як діабетики, туберкульозники. Сам спостерікав розмови в соцмережах між лікарями ти тими хто нехтує загрозою від пандемії.
Стосовно пенсіонерів, то в мене мама на пенсії і працює. Поруч зі мною працюють пенсіонери і вони задоволені пенсіями і розмірами і стабільністю виплат і регулярністю підвищення. І да! пенсії в Україні підвищують під час війни. Медпрацівникі та викладачі теж на злидні не скаржаться. Вони не хваляться високими окладами, але більшість з них мають ліваки. Просто маю знайомих медиків та освітян. І реформа Супрун сподобалась багатьом, в тому числі і мені. Степанов опинився на цій посаді у вкрай важкий час. А чому власне Степанов?
3
-
3
-
@ЮлияКрамарж Ну це Ви загнули.
Найбрудніша пора в Києві, це коли сходить сніг. Але, як і в цьому році попри карантин, Київ за пару тижднів стає чистим, і таким залишається на весь теплий час. Я кожен раз відслідковую цей момент. В радянські часи хамства, агресії, взаємної неповаги та низької культури було більше, але зараз цього значно менше. Доросле покоління значно стриманіше, молоде - розкутіше і іноді трохи розгнуздане. Я думав про це, і згадав що сам був таким, тому не дивлюсь криво на молодих. Зараз порівняно з радянськими часами молодь значно більше прагне отримати вищу освіту, а це вплинуло на культуру і відповідальність. І є багато маркерів зміни суспільства в кращий бік : результати виборів президента чи в Раду, або кількість успішних підприємств, які очолюють молоді керівники. Яркий приклад - це культурні простори типу донецької "Ізоляції" чи ІваноФранківського "Радіоприладу". 15 років тому мало кому подобались Київ, Вінниця чи Одеса, чи навіть Харків. А зараз ці міста викликають захоплення у багатьох. Я особисто до пандемії встиг навідатись у оновлені Одесу та Львів. Як і у Киеві там були певні свої недоліки. Але ходити по цих містах мені було в кайф! Скверики, парки, тротуари з плитки, відновлені фасади старих будинків, цікаві пам'ятники... і задовелені іноземці :)
І ще один момент. На відміну від попередніх часів нові та відновлені об'єкти дуже рідко псуються місцевим населенням. Звісно є випадки. Але ж я пам'ятаю раніше все псувалось п'яними або неадекватами. Плитку з тротуарів не крадуть, дитячі і спортвні майданчики не ламають, нові дороги не вкриваються одразу ямами, матюки на будинках чи огорожах не пишуть, у фонтанах бавляться як правило діти, навіть з пікніків більшість виносить до смітників своє сміття. Не все ідеально і не всі такі культурні та охайні. Молоді обурюються через це , а я кайфую бо пам'ятаю як воно було ще років 25-30 тому.
3
-
2
-
2
-
2
-
2
-
2
-
2
-
2
-
@ЮлияКрамарж Я знаю, чому так пишуть такі люди як Ви. Київ став значно кращим та зручнішим порівняно радянською добою. Вам би хотілось усвідомлювати, що Київ, коли Україна була в СРСР і з Росією, був кращим ніж є зараз. І Ви навіть готови про це стверджувати навіть проти наявні факти. Це мене вже не дивує, якщо чесно. Можу Вам лише поспівчувати, бо факти на боці таких як я. За часи Незалежності побудована зелена гілка Київського метро, добудовані червона та синя. Зі зведенням мостової переправи з Подолу до Райдужного масиву по факту розпочалось будівництво 4ї гілки метро. Будують нові масиви, будинки більші та зручніші ніж ті , що побудовані в радянські часи. Відремонтовано багато вулиць та мостів, відновлено багато виробничих потужностей і підприємства Києва випускають продукцію на експорт, в тому числі складну електроніку. Київ опанував ІТ-галузь і там безліч робочих місць. ІТ приносить нам валюту , і Київ не єдине місто в Україні , де ця галузь успішно працює і розвивається.
А люди? Люди стали добріше, освідчиніше, вихованіше, чистіше. Раніше бидло та банда гопніків на районі сприймались за норму, зараз таке є рідкіст'ю. Серед молодих явно менше курців.
Всі проблеми звісно не вирішено, але ж я бачу різницю між минулим і теперішнім. Молоді бачать проблеми міста, які є зараз, а япам'ятаю проблеми, яких вже нема. Я пам'ятаю радянські універсами, як зносили в радянські часи приватний сектор і старі історичні будинки, як однотипні будинки-"коробки" і сірий та бідненький ландшафтний дизайн наводили депресію на киян, добре пам'ятаю дефіцити, бруд, гопоту. І я пам'ятаю як кияни завжди залишались добрими та чуйними українцями. Тоді я не розумів, що риси, які притаманні українцям відкривають для нас чудові перспективи. Зараз ці перспективи поступово втілюються. Я це спостерігаю, це стає вже системою, і у підсумку , я від цього кафую разом з іншими.
І звісно, я поважаю Вашу думку і Ваше право написати її в наступному коментарі. Будь ласка.
2
-
2
-
2
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1