Comments by "3Com100" (@3Com100) on "КУЛИНАРНАЯ РУСОФОБИЯ #1. Почему никаких «русских пельменей» не было, нет и не может быть" video.
-
Крим, це офіційно географічна Європа, і був весь час Європою с незапам'ятних часів. Це вже російські імператори у 18-19 ст. посприяли щоб межу між Європою та Азією перетягнули з Дону, с початку на Волгу, а потім і зовсім на Урал, але позабули про Кавказ. Керченська протока, як продовження русла ріки Дон, так і залишилась межею між європейським Кримом, та азіатською Таманню. Тобто якось смішно виходить, Керченська протока офіційно географічно розмежовує Європу та Азію, але якось ця межа обірвана, хоч повинна проходити через Азов і дали по Дону. Але як виявилось, і американські науковці це довели, що Чорне море ще не так давно, десь 4 тисяч років тому було прісноводним озером, яке не сполучалось з Середземним морем, було значно меншим по розміру і Крим не був півостровом, а був просто береговою смугою озера, майже в одну лінію з Одесою, територія якої була значно віддалена від берега. Але потім в районі Стамбула води Середземного моря якось пробили собі шлях і почали заливати Чорне море соленою водою.
2
-
Дуже цікаве зауваження про виготовлення страв з борошна. А дійсно, пельмені чи макарони з морошки та інших дикорослих рослин не зробити. Обов'язково потрібен належний клімат та 5 тисяч років культури вирощування злакових культур, хоча б від трипільців. Тим більше, пельмені це їжа осілого землеробського населення, а не кочовиків. А пращури росіян навіть не кочовики, а скоріша за все просто бродяги, які не кочували за своїми отарами, а ходили по лісам та болотам в пошуку раптової їжі. Ягоді, гриби, шишки, полювали звіра, ловили рибу, але весь час рухались, бо ягода сама не росте цілий рік на одному місці, горішки з шишок можна зібрати один раз на рік, а за звірами потрібно ходити на великі відстані, а повертатись додому з тушею лося чи вепра, десятки км. нерентабельно. Якщо кочовики ще якось могли на верблюдах, биках чи конях перевозити котли, припаси та спеції, то по болоту, через ліс з биками, конями та візами не дуже походиш тим більше без доріг. Тобто москалі не могли виготовляти пельмені раніше 17 сторіччя. Сама назва "русскіє пельмені", "руссій борщ", "русскіє пряники", чи "русскій шашлик" показує, що це не справжні страви, а вже російська підробка, як "китайській Айфон". Бо справжня страва називається просто, пельмені, борщ, пряник, шашлик чи просто чебурек. Якщо чуєте "русскій чебурек" чи ще якійсь, то це вже не справжній чебурек.
1