Comments by "" (@user-nf5kw3sw5u) on "Телеканал ICTV"
channel.
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
Польща може взяти на себе ППО над Західною Україною: екс-глава Бюро нацбезпеки назвав умову. Якщо Росія продовжуватиме обстріли прикордонних з Польщею районів України, то Варшава може взяти на себе протиповітряну оборону над західними областями.
Про це заявив бригадний генерал, екс-керівник Бюро Нацбезпеки Польщі Станіслав Козей в інтерв'ю Onet. .
Говорячи про технічне оснащення України та РФ, польський генерал зазначив, що у порівнянні з початком війни українці мають чимало сучасної військової техніки із Заходу. Росіяни у цьому випадку програють, оскільки опираються на застаріле, радянське або пострадянське обладнання. Однак кількісно, очевидно, РФ таки досі становить серйозну загрозу.
Характеризуючи ситуацію з повітряною безпекою в Україні, Козєй припустив можливість протиракетного захисту західних областей, зважаючи на близькість ракетних ударів до польського кордону.
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
14 грудня 1939 року на 20-й сесії Асамблеї Ліги Націй Радянський Союз виключили з цієї організації за напад на Фінляндію. Зокрема, світова громадськість була обурена масовими бомбардуваннями Гельсінки, від якого страждали передусім цивільні об’єкти та мирні люди. Підставою для такого рішення стала Конвенція Ліги націй 1933 року «Про визначення агресора», під яку повністю підпадали дії СРСР у Фінляндії.
За виключення СРСР проголосувало 28 із 40 держав, які входили до Ліги, серед них: Франція з двома підмандатними територіями, Великобританія з п’ятьма домініонами і деякі інші держави, наприклад, Бельгія.
Радянський Союз напав на Фінляндію 30 листопада 1939 року – без оголошення війни. Перед тим, 28 листопада було оголошено про денонсацію Тартуського мирного договору 1920 року та Договору про ненапад з Фінляндією.
Цьому передувала низка переговорів, які виявилися безрезультатними: СРСР в категоричній формі вимагав від Фінляндії поступитися частиною островів та промислово розвинених територій в районі Фінської затоки, щоб розмістити там військові контингенти для захисту Ленінграда, в обмін на малозаселені території Карелії. Фінляндія ж остерігалася, що розміщення радянського військового контингенту на її території рано чи пізно призведе до окупації країни і втрати незалежності (що невдовзі і сталося з Литвою, Латвією та Естонією).
Для виправдання своєї агресії Сталін діяв за перевіреним в Україні у 1917-1920 роках (і не лише в Україні) сценарієм – формування квазі-держав. Уже 1 грудня московське радіо оголосило про створення «уряду Фінляндської Демократичної Республіки». Офіційно місцем створення уряду зазначалося фінське місто Терійокі, але щодо цього є великий сумнів, тому що 1 грудня фінські війська щойно залишили місто.
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1
-
1