Comments by "Serje Ritz" (@serjeritz3945) on "Рамштайн: генерали вирішили каструвати Росію – Віталій Сич, Сергій Фурса" video.
-
Очевидно, програмою Кремля до 9 травня, через неможливість досягти чогось, хоч скільки-небудь значущого в Україні, став план захопити Молдову. Мета провокацій – провести повну мобілізацію в Придністров'ї. Армія Молдови всього кілька тисяч військових, вона, напевно, вимушена буде звертатись до Румунії про допомогу, але це країна НАТО. Можливо, у Кремлі розмірковують так: якщо отримаємо Молдову - добре, якщо до конфлікту приєднається НАТО - ще краще. Росія програє в Україні і це, швидше за все, не змінити, але оголошення в середині Росії війни "народною" (якщо долучиться НАТО, що малойомовірно) дозволить кремлівській верхівці перекласти частину своєї відповідальності за поразку на російський народ.
1
-
Росія давно робила спроби відійти у торгівлі газом від розрахунків у доларах. Справа в тому, що страхування ризиків за газовими контрактами, як відомо, прив'язане до світових цін на нафту, яка торгується виключно за долар. Спочатку Росія діяла разом із ЄС, переходячи на євро. Але цілі, звісно, вони мали різні. ЄС хотів підвищити роль європейської валюти, а Росія, схоже, діючи заодно з Китаєм, намагалася підірвати цінність американської валюти та заодно авторитет США. Після того, як ЄС дав старт санкційному пресингу проти Росії за війну в Україні, а окремі країни ЄС почали відмовлятися від російських енергоносіїв, Росія вирішила перейти у розрахунках за газ виключно на рублі. Ситуація здається абсурдною, адже розрахунки в рублях, що неминуче буде дешевшати через санкції, не мають сенсу. Але, схоже, в такі угоди закладено зовсім інше. Можливо, розуміючи перспективу падіння російської економіки, уряд хоче зберегти стійкість рубля. Для цього в країні буде кілька його курсів. Один реальний з дешевим рублем, за яким населення зможе купити іноземну валюту, а другий, назвемо його "державний", з дорогим, за яким і змушуватимуть іноземних контрагентів купувати рубль для розрахунків за газ. І швидше за все, газ це лише початок - далі будуть інші високоліквідні групи російських товарів. Причому реальний курс від державного може відрізнятися в рази. Крім усього, російський уряд таким чином намагатиметься штучно підтримувати ліквідність рубля, на який, насправді, чекають дуже важкі часи.
1