Comments by "Biljana Papazov Ammann" (@biljanapapazovammann2972) on "Поглед Инфо" channel.

  1. 4
  2. 4
  3. 4
  4. Може би не съм единстенния зрител тук, който се надяваше, че това предаване би могло от „интервю“ да прерастне в „разговор“ ?!? От това щяхме да спечелим всички ние- зрителите , а и анализаторите. Полковник Велков е добре осведомен за събития във военно- исторически контекст, докато Зорница Илиева е страстен геополитически анализатор с поглед върху историческо политическите тенденции в света. В момента нас ни интересува как да спрем прерастването на този ужасен конфликт на територията на Европа. Това е и позицията ма Зорница Илиева поради което тя е тази, която подава информационни нишки на госта си за да им се удаде на двамата една обща рамка на конфликта. Без такава рамка не могат да се обединят различните слоеве на събитията, което значи че не можем да се насочим към по-бързо и адекватно решение на проблема. Решение в името на оцеляването на хора. Аз се възхищавам на устойчивостта и енергията на политоложката и анализаторка Зорница Илиева 💐!
    4
  5. 4
  6. 4
  7. 4
  8. 4
  9. Трудно се слуша новият "Карл Маркс" тоест проф. И.Христов с неговото презрително отношение към българите изобщо, наречени "завалиите", "интелектуални еднодневки" или още по-шокиращо...."средното съществуване". Никой, а и най-вече опониращите в парламента "не бивало да се произнасят за социални проблеми"! Явно е, че гнева на ИХ към мислещия и чувстващия българин в социалното пространство ескалира и на него му се налага да се скрие зад негативното мнение на Макс Вебер за Маркс, което по този начин подчертавало титаничната му роля.Така и ИХ може даже да се изживее като ново въплъщение на Маркс, за което дори и критиките работят конструктивно😅. Щом това го ласкае и му е необходимо, нека го прави, но за да го прави достоверно на мене ми се иска да му напомня един от най-важните принципи в марксисткото учение. Теорията на икономическия материализъм сама за себе си не може да предизвика възхита, защото е нищо повече от една рационална научна хипотеза. Това което събужда възторг е месианската вяра на Маркс в ..."призванието на пролетариата". Гневната страст на марксизма се концентрира в класовата борба между "пролетариата" и "буржоазията", между "доброто" и "злото". Макар този морализъм да е с негативен характер защото доброто и справедливостта отсъстват при него, Маркс не си е позволявал презрение към работещите и мислещите. Иначе нямаше как да си представи онзи мечтан, ирационален скок от "царството на необходимостта" към "царството на свободата". Ако Маркс прехвърляше месианството върху една класа, ИХ го запазва само за себе си😉😅😂 Как да не му се възхитиш на смелостта и куража да демонстрира досадния си патологичен моноспектакъл!??
    4
  10. 4
  11. 4
  12. 4
  13. 3
  14. 3
  15. 3
  16. 3
  17. 3
  18. 3
  19. 3
  20. 3
  21. 3
  22. 3
  23. 3
  24. 3
  25. 2
  26. Според мене големите затруднения при коментиране книгата на Хънтигтън “Борба на Цивилизациите” идват от изпускане на факта че книгата „Crash of civilisations“ е писана 1993. Тогава се предполагаше, че ерата на идеологиите е свършила и започват да влият само културите чрез лоялитетът към културите, религиите , връзката им с политиката, икономиките. Тези Култури не бива да се редуцират обаче до вражески картини и свеждат до варварски конфликти. Тезата на Хънтигтън че парадигмата на Културата игнорира Парадигмата на идеологията трябва да се подложи на преценка от перспективата на политиката. А за това е нужно да правим разлика между статичното нормативно понятие Култура и динамичното ѝ модернизиране в Цивилизация. На немски тази разлика се прави в самия език и философия, на английски трябва да се описва внимателно. Само така ….чрез различаване на същност и процесуално развитие…..можем да се придвижваме към Общи, основни норми , които да са над отделните културни традиции. Само с постулиране на Норми за Човечността , които да уважават отделните културни традиции можем да запазим Живота на Земята.
    2
  27. 2
  28. Поздравления за деловата инициатива с тематичните клубове. Това би трябвало да бъде основната линия на усилието за достойното оцеляване на България. Моят въпрос е за геополитическата стратегия на Левицата: Дали е достатъчно да се концентрира само върху двустранни отношение с отделните европейски страни или ще се включи и в новата концепция все по-популярна в Германия за една Европа отвъд НАТО и сегашната представа за ЕС. Най-обичаните европейски публицисти апелират за необходимостта от възстановяване на връзката между европейските страни поотделено и като цяло с Русия за да може Европа да има глас като цивилизационна система в новото преразпределение на света. Тази година дава възможност за промени, които трябва да се обсъждат и активирането на представата за Европа като цивилизационен проект, а не икономически район, подвластен на САЩ ще бъде от изключително значение. Този нов дух би трябвало да проникне във всички ваши нови клубове като се почне от Международник! Успех в мисията!
    2
  29. 2
  30. 2
  31. 2
  32. 2
  33. 2
  34. 2
  35. Европа в момента страда от липса на политически концепции. Особено през последните 30- т години. Но има и публицисти, които правят дълбоки анализи и предложения за смяна на тази “траектория” на европейската политика с търсене на сили които да противодействат. Защо се пренебрегват тези усилия и имена? Върху омраза не може да се строи! Нужни са концепции, нужни са визии за Бъдеще в което ядрото е Разбиране и оценяване на Човечността! Аз се опитвам в профила си да представя някои имена от Германия и заинтригувам с тях българските медии. Не всичко което е Европа е само потребителски манталитет, дори официалната ѝ политика в момента наистина да става все по-радикална.😢 Надявам се да започнем концептуални разговори за Бъдещето като негови съпреживяващи участници, носещи отговорност за избора. Едно от ценните качества на този разговор беше именно емоционалният стремеж към справедливост чрез поемане на лична отговорност за конкретната преценка! Благодаря и на двамата коментатори! 🌹🌹
    2
  36. Може би не съм единстенния зрител тук, който се надяваше, че това предаване би могло от „интервю“ да прерастне в „разговор“ ?!? От това щяхме да спечелим всички ние- зрителите , а и анализаторите. Полковник Велков е добре осведомен за събития във военно- исторически контекст, докато Зорница Илиева е страстен геополитически анализатор с поглед върху историческо политическите тенденции в света. В момента нас ни интересува как да спрем прерастването на този ужасен конфликт на територията на Европа. Това е и позицията ма Зорница Илиева поради което тя е тази, която подава информационни нишки на госта си за да им се удаде на двамата една обща рамка на конфликта. Без такава рамка не могат да се обединят различните слоеве на събитията, което значи че не можем да се насочим към по-бързо и адекватно решение на проблема. Решение в името на оцеляването на хора. Аз се възхищавам на устойчивостта и енергията на политоложката и анализаторка Зорница Илиева 💐!
    2
  37. 2
  38. 2
  39. 2
  40. 2
  41. 2
  42. Аз сега започвам да се запознавам с младия белгийски историк и политолог Давид Енгелс и не мога да се изкажа изчерпателно. Той има обаче впечатляваща научна кариера( в Германия, Белгия и сега в Полша), има много последователи между колегите си в Европа и е много инициативен с една нова концепция "Hesperialismus" - понятие противоположно на "Europäismus"-тоест той се противопоставя на една не критична подкрепа на ЕС. Той се ориентира към практическите механизми с които европейската традиция на осмислена дейност може да се предава по-нататък без да се слугува на "политически коректното мислене" в момента, което е в ущърб на Действителността. Вацев между другото е схванал посланията му и въпреки опитите на Иво Христов да го спъва казва основното. Аз се изненадах от умението на Вацев да се възползува от предимствата на възрастта.😉
    2
  43. Eugenia Simova Благодаря за оценката! Сложно е да се обясни от къде идват различията в това студио без да обидим някого. Аз вече не се наемам, защото ще ме сложат във филтъра за спиране на достъп до информацията, а тя е интересна. Според мене Вацев е чел рецензия във Фигаро и от там заема понятието ..."практически наръчник за поведение". Иначе Вацев се опитваше бащински да пренасочва по-младия си колега Иво Христов , но за своя сметка. Материалистичният спекулативен светоглед на И.Христов надви в крайна сметка интересния философски анализ на Вацев. Подмятанията на Иво Христов и некоректното представяне на Давид Енгелс свършиха своята работа. Според коментарите в тюба резултатът за сега е ...."така ѝ се пада на Европа, нека умира." Жалко за усилието на издателите тогава! Мислих си обаче, че Поглед може да поправи грешката в представянето на Издателство Изток Запад като направи свое интервю с Достена Ангелова по този повод. Тя живее и работи в Страсбург, слушала съм я в Поглед и мога да си представя че ще даде чудесно конструктивно интервю. Аз лично снощи до късно слушах "видеота" от немския канал на младия професор Давид Енгелс и съм впечатлена от непринудения му и ангажиран стил да търси пътища за промяна, за ново устройство на Европа, заедно с млади интелектуалци от цяла Европа. Те предлагат спектър от индивидуални идеи до колективни инициативи. В тях ми е надеждата, честно казано и смятам че една такава позиция за "културен консерватизъм" ( не политически десен консерватизъм) може да заздрави политиката на БСП и връзките ѝ с другите Партии, което е императива на сегашната политическа ситуация в България при съставяне на Правителство.
    2
  44. 2
  45. 2
  46. Е сега подробности….Проф.Иво Христов няма да си губи времето с четене на биографията на Давид Енгелс😉 Проф.Д.Енгелс е белгиец, следвал в Германия и заемал университетски постове там, после в Брюксел, а сега в Полша. Той е отраснал с няколко езика и се движи убедително в европейската култура, като публикува уводни статии в актуалнаата преса на почти всички европейски страни.Има чудесни интервюта с него на френски и немски. Той не е жертва на “наивитет” както го определя Иво Христов, а много амбициозен историк и политик. Не е и теолог, както реши да го обяви Христов, а историк на античната история. При това Давид Енгелс не се задоволява с мрачна констатация на европейската ситуация днес, а дава прагматични отговори за попълване на пропастта между коректно политическо мислене в бюрократичната структура на ЕС и Действителността в която трябва да засилим усета за европейска идентичност със смислена дейност преди да призоваваме за универсална солидарност. Но проф.Иво Христов внушава пак хейтърски представи на “българското средностатистично същество”.😎 Между другото аз се възхитих на философската невъзмутимост на Вацев да остане верен на своя начин за представяне на книгата, да я държи реално в ръце и да прочете какво е написано там.
    2
  47. 2
  48. 2
  49. 2
  50. Ivan Ivanoff Разбирам много добре възмущението Ви и мога да кажа че Вие сте дори мек към него. Аз го слушам от няколко години, като отначало не бях запозната с биографията му и си мислих че е добронамерен човек, но му липсва опит със Западния свят и само се опитва да имитира Фурсов, който е друга класа. С времето обаче неговата напористост нарасна и това което Вие определяте като "чалга" се оказва една умишлена стратегия за съсипването на България зад фасадата на спорната "теория" на Имануел Валерщайн за бъдещето на света и унизителното ситуиране на България в този сценарий. От коментарите в ю тюб научих и биографията му, което обяснява и поведението му. За жалост неговото бързо и напористо говорене звучи mega cool 😎 за неопитния слушател, а медиите и не предлагат конкуренция. Журналистите някак си изпитват страх от него и не смеят да му опонират. Жалко че и БСП явно е в зависмост от онези кукловоди, които ползват услугите на професора. Сигурна съм че интервюиращият журналист ако имаше свободата щеше да зададе други въпроси и да реагира другояче. Очаквам и нашият разговор тук да бъде изтрит. Затова спирам с коментара си.
    2